Rotawirusy leczenie bez leków

Junior Cholinex suplement diety

Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o rotawirusach, zwłaszcza jeśli ma ona dzieci w wieku przedszkolnym. To oznacza, że nasza świadomość na temat tej choroby jest coraz większa, a to z kolei znaczy, że łatwiej jest nam zapanować nad strachem i nerwami, kiedy okazuje się, że nasze dziecko choruje z powodu rotawirusów. Dlatego też, warto cały czas poszerzać swoją wiedzę na ten temat, aby mieć pewność, że w razie potrzeby, będziemy potrafili zachować zimną krew i podjąć odpowiednie działania.

Łatwo się zarazić

Trzeba pamiętać, że rotawirusami można się bardzo łatwo zarazić. Z jednej strony dlatego, że przenoszone są one drogą kropelkową i przez kontakt z zabrudzonymi rzeczami.

Z drugiej dlatego, że chory zaraża na kilka dni przed pojawieniem się objawów, a więc wtedy, kiedy sam jeszcze nie jest jej świadomy, a co więcej, zaraża również przez kilka dni po ustąpieniu objawów, a więc wtedy, kiedy może myśleć, że już wszystko jest w porządku i nie stanowi zagrożenia. Dlatego też, tak często z powodu rotawirusów chorują dzieci, u których dbałość o higienę nie jest jeszcze tak rozwinięta i które przebywają w dużych skupiskach, bawiąc się jednymi zabawkami. Dodatkowo pamiętajmy też, że nawet jeśli zaszczepimy dziecko przeciwko rotawirusom, to nie oznacza, że nie będzie z ich powodu chorowało. Szczepienia dają nam pewność, że przejdzie tą chorobę łagodniej, że biegunka nie będzie aż tak ostra, a co się z tym wiąże, że uda się uchronić dziecko przed szczególnie niebezpiecznym odwodnieniem.

Jak leczyć?

Zazwyczaj gdy na coś chorujemy, my czy nasze dziecko, sięgamy po sprawdzone leki, które mają sprawić, że choroba szybciej zostanie zwalczona.

W przypadku zarażenia rotawirusami nie mamy możliwości korzystania praktycznie z żadnych leków. Jedyne co możemy zrobić to pilnować, aby chory się nie odwodnił, a więc podawać mu często małe ilości czystej wody. Lepiej unikać słodkich napojów, ponieważ one mogą tylko niepotrzebnie nasilać wymioty i biegunkę. Pilnowanie, aby nie doszło do odwodnienia jest najważniejszym zadaniem, jednak należy również dołożyć starań, aby chory jak najwięcej odpoczywał, jak również żeby jego dieta była lekkostrawna i składała się przede wszystkim z kleików. Oczywiście należy unikać też słodkich przekąsek, a z drugiej strony należy pilnować, aby chory regularnie jadł, ponieważ przy zarażeniu rotawirusami chory może mieć problemy z apetytem.

Pamiętajmy, że tutaj nie ma leków, które mogą przyspieszyć proces zdrowienia. Dlatego tak ważne jest podawanie odpowiedniej ilości płynów i lekkich potraw.